Zawody dynamiczne 26.05.2024

|
KKSVIS

Zapraszamy na zawody dynamiczne pistolet-karabin-strzelba. 

Start zawodów o godzinie 11.00 dnia 26.05.2024r. Niedziela!

W planach tor dynamiczny- karabin centralnego zapłonu 15 strzałów (z wymianą magazynka), pozycja stojąca po 5 strzałów do tarcz. Strzelba gładkolufowa – 15 strzałów do celów metalowych. Pistolet centralnego zapłonu- 15 strzałów (z wymianą magazynka) do celów metalowych i tarcz. Konkurencja na czas, strzelana w całości.

Zawodnicy mogą strzelać z własnej, użyczonej lub klubowej broni. Amunicję zawodnik musi zabezpieczyć we własnym zakresie (możliwość kupna na miejscu w dniu zawodów). Startowe dla wszystkich uczestników 100zł. 

Przebieg toru wyjaśniony zostanie na odprawie. Proszę zwrócić uwagę, że nie będzie dostrzeliwania, tylko wyznaczona ilość strzałów.

Zawody ujęte w kalendarzu PomZSS. Do zobaczenia!

Zasady bezpieczeństwa:

1. Wszyscy uczestnicy zawodów w trakcie ich trwania muszą używać na torach ochronników uszu, przy strzelaniu do celów metalowych również ochronników oczu, a wszyscy widzowie muszą w trakcie trwania zawodów używać ochronników oczu. 

2. Broń długą w czasie zawodów można przenosić tylko całkowicie rozładowaną tj. bez jakiejkolwiek amunicji, łusek, atrap i zbijaków w jej obrębie; bez podpiętego magazynka, z lufą skierowaną w górę lub w dół - zawsze z zamkiem w tylnym położeniu lub z włożoną flagą bezpieczeństwa. Można ją także przenosić w pudełkach lub pokrowcach, a jakiekolwiek inne czynności z bronią można prowadzić tylko na komendę sędziego lub w STREFIE BEZPIECZEŃSTWA (SB).

3. Broń krótką w czasie trwania zawodów można przenosić wyłącznie całkowicie rozładowaną tj. bez jakiejkolwiek amunicji, łusek, atrap i zbijaków w jej obrębie; bez podpiętego magazynka - tylko w kaburach, pudełkach lub pokrowcach, a jej wydobycie może nastąpić tylko i wyłącznie na komendę sędziego lub w STREFIE BEZPIECZEŃSTWA (SB).

4. W przypadku upuszczenia broni na terenie strzelnicy należy wezwać sędziego funkcyjnego, który bezpiecznie podejmie z ziemi broń i po sprawdzeniu stanu rozładowania przekaże ją zawodnikowi.